Plastiková Zima 2018 Bratislava

Plastiková Zima 2018 Bratislava

Přátelé,

včera 24/11/18 jsme se já a Robert Vysloužil zúčastnili jedné z největších modelářských akcích na Slovensku – Plastiková zima Bratislava 2018, kde jsme za náš klub ocenili několik vynikajících modelářských prací. Zároveň, jsem měl tu čest představit návštěvníkům svůj workshop na téma „Malování budov do diorám“, jehož záznam můžete shlédnout na modelářském portálu www.eastmodels.sk.

Stoly byly plné modelů na velmi vysoké úrovni zpracování, hlavně u letadel a figurkářů. Stejně tak potěšila sekce aut, nad kterou se rozplývali kluci z GT Cupu. Osobně jsem největším obdivovatelem bojové techniky a diorám, možná proto jsem zde i více kritický, takže za mne tyto sekce oproti předchozím ročníkům trošku slabší nebo moje nároky vyšší – nevím jistě 😉

Na programu soutěže byly tři workshopy, kromě mého ještě také jeden na figurky ten vedl Braňo Lukačovič, a jeden na letadla pod vedením Zdeňka Šebesty.  Atraktivním dárkem modelářům i návštěvníkům byla autogramiáda pilota Migu 21 Pplk. Ing Františka Zsoldoose, který podepisoval speciální vstupenkové modely. Uskutečnil se tam také diskusní kotel s Jánem Moravčíkem (šéfredaktor modelářského webu eastmodels) a Jindrou Štěrbáčkem (šéfredaktor časopisu Modelář). Jejich téma bylo „Rozdíly vývoje modeláření v Česku a na Slovenku“. 
Závěrem jsme se Robertem shodli na tom, že organizátoři tradičně, naprosto profesionálně odvedli svou práci, přičemž ale daný prostor už skoro „praskal ve švech“. Víme už, jaké to je když se Vám podaří krásná akce, ale malé přeplněné prostory Vás i návštěvníky omezují v plné spokojenosti, takže příště se asi můžeme těšit na setkání ve změněném a doufáme, že kvalitním prostředí.
Více fotek najdete zde: více odkazů budu přidávat postupem týdne…
https://www.eastmodels.sk/clanky/939/podujatia/plastikova-zima-2018-prve-fotografie.html
https://www.eastmodels.sk/clanky/940/podujatia/plastikova-zima-2018-fotogaleria-lietadiel.html

Těším se, Marek Zindulka

Náš klub ocenil tyto 4 modely:

1. Zdeněk Šebesta Messerschmitt Bf 109 F-4/Trop

2. Nikola Levi King Tiger Ausf. B
 
3. Krisztián Nagy Magister Militum


4. Erik Vrzal Fiat 806

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *