Moson Model Show 2018

Moson Model Show 2018

Ahoj
Tak jako minulý rok jsme se zúčastnili největší světové výstavy a soutěže modelů v Maďarsku – Moson Model Show. Mezi modeláři se tvrdí, že je to jako neoficiální Mistrovství světa, což dokládá i statistika z internetové registrace, která evidovala 2091 modelů, 702 přihlášených modelářů z 32 zemí. Vyjížděli jsme už v pátek,  protože jsme se chtěli vyhnout frontám při registraci modelů. Z našeho klubu jsme se zúčastnili: já – Marek Zindulka, Robert Vysloužil a Ladislav Fojtl ml. V Bratislavě k nám do auta přistoupil můj nejlepší kamarád a zakladatel modelářského portálu https://www.eastmodels.sk/ Ján Moravčík.

Po příjezdu do Mošoně jsme se zaregistrovali, porozhlédli se ve sportovní hale ve které se to konalo. Stoly byly už z větší části zaplněné. Po uzavření výstavního prostoru jsme vyrazili se ubytovat a potom jsme šli na společnou večeři do města. 
 Sobota byla hlavním soutěžním dnem, při focení modelů jsem potkával další známé modeláře. 
https://www.eastmodels.sk/clanky/784/podujatia/moson-model-show-2018-gallery-of-dioramas.html
V neděli soutěž pokračovala a tak jsme vyrazili opět do modelářského dění. Robert s Laďou si zkrátili chvíle čekáním na konečné výsledky soutěže v blízkém termálním bazénu. 
Jsme rádi, že jsme se soutěže opět zúčastnili. Z Maďarska si odvážíme cenné umístění v podobě zlaté a bronzové medaile. 
Doufám, že jsou naši kolegové z klubu na nás hrdí 😀 
Závěrem chci říct, že je důležité se porovnávat s nejlepšími modeláři což nás posouvá kvalitativně kupředu.

      
  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *