Modelfest Šumperk 2018 mýma očima…

Modelfest Šumperk 2018 mýma očima…


Uběhl týden od soutěžní výstavy MODELFEST Šumperk 2018 a já konečně vstřebávám své pocity a to, jak obrovský kámen mi spadl ze srdce. Příprava na tuhle soutěž byla výjimečná hlavně tím, že se jednalo o 1. ročník. Když jsem před dvěma roky navrhl chlapům na klubové schůzce, že bychom mohli zorganizovat nějakou regionální soutěž, všichni jsme předpokládali účast okolo 250-300 modelů maximálně. To samé mi přiznali i kluci z Eastmodels týmu, které jsem jako první požádal o pomoc a spolupráci. Neměl jsem ani tušení, co všechno organizace a realizace takové akce obnáší, proto jsem pečlivě naslouchal zkušenostem starších kolegů a nebral na lehkou váhu žádnou dobře míněnou výtku nebo radu. Hlavnímu tématu výstavy „Pohraniční opevnění Československa“ a k uctění letošního historického výročí jsme přizpůsobili ocenění soutěžících: vlastnoručně jsme vyrobili
zmenšeniny pohraničních sloupů bývalé Československé republiky.
 

 
Snažili se vychytat všechny další organizátorské záludnosti do posledního detailu. Zejména mi kladli na srdce, abych hned od začátku nepodceňoval propagaci akce, proto jsme se po celou dobu snažili dávat o sobě vědět, jak na internetových, komunitních serverech, tak i osobními návštěvami a pozvánkami.

Odměnou nám byla obrovská radost, po skončení online registrace před soutěží, když jsme zjistili, že máme 477 závazně přihlášených modelů, což pro nás bylo v tu chvíli neskutečně vysoké číslo, ale i závazek, jež nás přinutil realizovat pár dalších organizačních změn pro zajištění maximálního pohodlí soutěžících, vystavovatelů a prodejců. V duchu jsem prožíval radost a obavu zároveň o kolik se ještě může počet prezentovaných modelů zvednout? Konečné číslo soutěžících modelů se vyšplhalo k neuvěřitelným 700 !!! soutěžícím a nesoutěžícím modelům, některé přihlášky prezentovaly celou kolekci modelů daného modeláře a také náš klubový stůl. Super šok … za který všem zúčastněným velice děkuji a nesmírně si toho vážím!
Z dálky nádherný pohled na plné stoly, vystřídalo další mrazení, že bude opravdu těžké vybrat, který model ocenit, nakonec jsme dávali v některých kategoriích i více než 3 ocenění. Sešla se nám zde zkrátka nejen velká kvantita, ale i vysoká kvalita jednotlivých modelů. Věřte, že bych nejraději nechal vyhrát úplně všechny, ale to bohužel není možné…  Přesto mi zůstaly v paměti všechny ty skvělé pocity, kdy jsme pyšně sledovali, v jak pěknou mezinárodní výstavu naše prvotní myšlenka regionální soutěže přerostla.

  


Marian Bunc, který přijal pozvání a zároveň předvedl skvělý workshop na Téma: Doplňky pro bojovou techniku.
  
Asi nebudu umět dost poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Jsem Vám všem zavázán a moc si cením Vaší podpory. Děkuji všem účastníkům z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, kteří dali naší akci punc mezinárodního přátelského setkání. Děkuji všem sponzorům, kteří nám věřili a i přesto, že se jednalo o premiérový počin se nezalekli a přispěli jak finančně, tak poskytnutím prostor apod. a umožnili nám tím  celou akci zrealizovat, děkuji představitelům města Šumperka, kteří akci zaštítili a jmenovitě panu starostovi Brožovi, že si našel čas, aby osobně předal nejvyšší ocenění k tématu pohraničních motivů.   
Lukáš Kvietok, přebírá cenu za Josefa Burszkyho, který vyhrál Cenu za nejlepší mládežnický model.
                                             Vítěz poháru byl Michal Trlica, který přišel v dobové uniformě četníka.

Samozřejmě, velké díky chlapům z klubu, byl jsem na Vás často nerudný, ale vím, že bez Vás by to neklaplo, zvládli jste to parádně a zejména Robert hned od počátku převzal se mnou maximální zodpovědnost za zdar celé akce, obrovské díky!!!


 Na závěr jsem si nechal poděkování skvělé partě lidí, pro kterou nemám jiné označení nežli moje druhá rodina a tou je Eastmodels tým, v čele s Janem Moravčíkem. Vím, že jejich přístup ke mě a této soutěži byl nadstandardní a doufám, že oni vědí, jak moc pro mne znamenají…

Těším se na další „dobrodružství“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *